نحوه و چرایی مصرف پودر پروتئین وی

نحوه و چرایی مصرف پودر پروتئین وی:

پروتئین وی(آپ پنیر): پروتئین تنها ماده مغذی اصلی است که سنتز پروتئین عضله را تحریک می کند ، فرایندی که باعث می شود بدن شما عضله را ترمیم و رشد دهد. همچنین حساسیت به انسولین و کنترل گلوکز خون را بهبود می بخشد ، از فشار خون سالم و پاسخ التهابی پشتیبانی می کند ، از دست دادن عضله و قدرت ناشی از افزایش سن یا عدم فعالیت را کاهش می دهد و برای قوی شدن سیستم ایمنی  بسیار مهم است. به علاوه ، پروتئین میزان کالری سوزی (ترموژنز) را افزایش می دهد و حس گرسنگی را بیش از کربوهیدرات یا چربی ها کاهش می دهد.

این مکمل فقط برای زمانی نیست که بدنبال افزایش وزن هستید. هنگامی که با یک رژیم غذایی با کالری محدود همراه باشید ، مکمل پروتئین همچنین باعث کاهش چربی و وزن بدن می شود و از دست دادن توده بدن بدون چربی جلوگیری می کند.

در بازار امروز گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید پروتئین خود را دریافت کنید: لبنیات ، تخم مرغ ، مرغ یا سایر منابع حیوانی ، سبزیجات (سویا ، برنج ، کدو تنبل و غیره) ، ماهی ، جلبک مانند اسپیرولینا – لیست ادامه دارد و… با این حال ، من عقیده دارم که صحبت با آب پنیر آغاز می شود.

چرا؟ زیرا از نظر بدن انسان ، آب پنیر به معنای واقعی کلمه پروتئین زندگی است. پروتئین آب پنیر تقریباً ۹۲ درصد کل پروتئین موجود در شیر مادر انسان در اوایل شیردهی را تشکیل می دهد و هنوز هم حدود ۵۵-۶۰ درصد پروتئین کل شیر مادر است که کودکان بیش از دو سال از آنها تغذیه می کنند. حتی اگر مادر کاملاً گیاهخوار باشد ، باز هم پروتئین آب پنیر تولید می کند تا نیازهای شدید و سلامتی فرزندان خود را تأمین کند.

تمام پروتئین های دیگر به دلیل تنوع و منبع اسیدهای آمینه خوب هستند ، اما محبوب ترین آنها پروتیئن آب پنیر(وی) است.

اگر هدف شما بزرگتر و قویتر شدن باشد ، پروتئین وی کنسانتره  (WPC) به خوبی می تواند این کار را برای شما انجام دهد. اگر رژیم غذایی با کربوهیدرات یا محدودیت چربی را دنبال می کنید ، یا اگر آلرژی شدید به لاکتوز دارید ، به دنبال پروتئین وی ایزوله  (WPI) باشید در غیر اینصورت نیاز به هزینه اضافی نیست.

WPC یا WPI هیدرولیز شده (“از قبل هضم شده”) گرچه گران تر است اما اگر به طور معمول معده شما با مصرف پروتئین های لبنی ناراحت می شود یا می خواهید پاسخ انسولین بیشتری داشته باشید ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. بعلاوه ، برخی شواهد نشان می دهد که اشکال گسترده هیدرولیز شده آب پنیر می تواند باعث افزایش چربی سوزی نسبت به سایر مدل های دیگر پروتئین وی شود.

اکثر مطالعات نشان می دهد مصرف چند وعده پروتئین وی و هر وعده ۲۰ گرم بسیار مفید است. برای کمک به کاهش اشتها و کاهش پاسخ گلوکز خون به یک وعده غذایی ، حداقل ۳۰ دقیقه قبل از خوردن وعده غذایی ، یک شیک پروتئین وی بنوشید. در حین ورزش ، واقعاً زمان غلط یا قاطعانه مناسبی برای مصرف پروتئین وی وجود ندارد: قبل ، داخل یا بعد از تمرین. بسته به عوامل دیگر دارد ، هر یک سود بالقوه خود را دارند. نکته اصلی این است که مصرف پروتئین وی در زمان تمرین می تواند تأثیرات مثبت تمرینی شما را تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X